کتابخانه عمومی شاهد شندآباد

وب سایت کتاب ودانش شندآباد shendilib.blog.ir

کتابخانه عمومی شاهد شندآباد

وب سایت کتاب ودانش شندآباد shendilib.blog.ir

کتابخانه عمومی شاهد شندآباد

این وب در بردارنده خدمات فرهنگی وارایه فعالیتهای کتابخانه عمومی شاهد را دراختیار علاقمندان قرارخواهد داد.با پیشنهادات خود ما را در شفاف تروبهتر شدن مطالب یاری فرمایید

پیام های کوتاه
طبقه بندی موضوعی
کلمات کلیدی

روز ۸ آبان سالروز شهادت دانش آموز بسیجی محمدحسین فهمیده است . روزی که در تاریخ تحولات پس از پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان « روز بسیج دانش آموزی » به ثبت رسیده و ماندگار شده است .
محمدحسین فهمیده فرزند محمد تقی دریکی از روزهای اردیبهشت ۱۳۴۶ در شهر قم و در خانواده ای مذهبی چشم به جهان گشود. دوران کودکی را همراه سایر فرزندان خانواده  و درکنار برادرش داوود که وی نیز سه سال بعد از شهادت محمد حسین به فیض شهادت نایل آمد، سپری کرد .
 
درسال ۱۳۵۲، به مدرسه رفت وکلاس اول تا چهارم ابتدایی را با یک معلم روحانی طی کرد. سال پنجم ابتدایی و اول و دوم راهنمایی را به دلیل انتقال خانواده اش به کرج در دو مدرسه دراین شهر گذراند.
درهمین دوران بود که به واسطه حوادث انقلاب، روح وی نیز، مانند میلیون ها جوان و نوجوان دیگر کشور، دچار تحولات عظیمی گردید. شخصیت او با داشتن خانواده ای متدین ومذهبی و شرایط خاص شهرمقدس قم و نیز زمینه مساعد روحی به گونه ای شکل گرفتکه سرشار از دین و فرهنگ غنی اسلام بود ..
 
از عوامل مهم دیگر درشکل گیری شخصیت او ، نوارها واعلامیه های امام بود که قبل از انقلاب به دست او می رسید.
 
  
 
fahmeedeh5
00-ha-bas
 
شهید فهمیده ، نوجوانی خوش برخورد، شجاع ، فعال ، کوشا بود که به مطالعه علاقه زیادی داشت و با وجود این که به سن تکلیف نرسیده بود، نماز می خواند و شیفته و عاشق امام خمینی بود.
 
هنگام ورود امام به ایران به دلیل مصدوم بودن ، موفق به زیارت ایشان نگردید ، اما پس از بهبودی در اولین فرصت به شهر مقدس قم رفته و موفق به دیدار شد.
شهید فهمیده ، یکی ازهزاران دانش آموز بسیجی کشور است که با نثار خون خود برطراوت وسرخی خون شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی افزود. وی دوران کودکی و نوجوانی خود را در حالی سپری
کرد که هر روز آن همراه حادثه ای بود که در شکل گیری شخصیت او موثر واقع می شد.
 
 این دانش آموز رزمنده بسیجی، با ایمان و بینش عمیق واستوارخود در جنگ با دشمن پیش قدم و با نیل به شهادت ، درس شجاعت ، فداکاری و مقاومت را به همه جوانان ونوجوانان آموخت، امام بزرگوارمان
از این نوجوان ۱۳ ساله به عنوان رهبر یاد فرموده و بدین گونه نام و یاد او، منشاء حماسه های بزرگ شد و تحول عظیمی در شیوه های دفاع مقدس و نبرد رزمندگان اسلام ایجاد کرد و راه پیروزی وسرافرازی
را یکی پس از دیگری، برای جوانان هموارساخت . 
 
امروز شهید فهمیده به حق الگوی شایسته ای برای دانش آموزان بسیجی و نوجوانان کشور می باشد ،یاد آوری این حماسه می تواند یادآور دوران دفاع مقدس و ارزش های والای آن زمان  نیز باشد.
     

کتابخانه عمومی شاهد شندآباد (آذربایجانشرقی)

نظرات  (۱)

همکاران گرامی
از تمامی زحمات شما  سپاسگزارم.