کتابخانه عمومی شاهد شندآباد

وب سایت کتاب ودانش شندآباد shendilib.blog.ir

کتابخانه عمومی شاهد شندآباد

وب سایت کتاب ودانش شندآباد shendilib.blog.ir

کتابخانه عمومی شاهد شندآباد

این وب در بردارنده خدمات فرهنگی وارایه فعالیتهای کتابخانه عمومی شاهد را دراختیار علاقمندان قرارخواهد داد.با پیشنهادات خود ما را در شفاف تروبهتر شدن مطالب یاری فرمایید

پیام های کوتاه
طبقه بندی موضوعی
کلمات کلیدی

۹ مطلب در خرداد ۱۳۹۶ ثبت شده است


شب قَدر یا لَیلَةُ القَدر به باور مسلمانان، شب نزول قرآن و مقدّر شدن امور یک‌ساله انسان‌هاست. قرآن در سوره‌های قدر و دخان از این شب سخن گفته است. در قرآن و روایات ارزش شب قدر بیشتر از هزار ماه دانسته شده است. این شب بافضیلت‌ترین شبِ سال و شب رحمت الهی و آمرزش گناهان است و در آن، فرشتگان به زمین می‌آیند و بنابر برخی از احادیث شیعه، مقدرات سال آینده بندگان را بر امام عرضه می‌کنند.

زمان دقیق شب قدر، روشن نیست، ولی بر اساس بسیاری از روایات، در ماه رمضان واقع شده است و به احتمال زیاد یکی از شب‌های ۱۹، ۲۱ و یا ۲۳ این ماه است. شیعیان بر شب ۲۳ رمضان و اهل سنت بر شب ۲۷ رمضان تاکید بیشتری دارند.

شیعیان در این شب‌ها با الگوگیری از معصومان(ع)، به شب‌زنده‌داری، خواندن قرآن، دعا و دیگر آیین‌ها و اعمال این شب می‌پردازند. ضربت خوردن و شهادت امام علی(ع) در این شب‌ها نیز به اهمیت آن‌ نزد شیعیان افزوده و سوگواری برای آن امام با آیین‌های شب قدر همراه شده است.
Related image

کتابخانه عمومی شاهد شندآباد (آذربایجانشرقی)
از اقدام خداپسندانه  خیر بزرگوار جناب آقای حاج داوود آذرتاش که از مروجان فرهنگ وادب واز فعالان عرصه اجتماعی واز افتخارات شهرمان   که با اهداء بیش از صدها جلد کتاب ارزشمند در شاخه حقوق  که قطعا مورد لزوم رشته های کارشناسی وکارشناسی ارشد  میباشد از طرف انجمن کتابخانه عمومی شاهد شندآباد صمیمانه تقدیر وتشکر مینماییم .
کتابخانه عمومی شاهد شندآباد (آذربایجانشرقی)


کتابخانه عمومی شاهد شندآباد (آذربایجانشرقی) برگزاری نمایشگاه کتاب عکس وپوستر با عنوان خط امام متشکل از 60 قطعه عکس وپوستر به همراه کتاب  با موضوع زندگی حضرت اماما هدف آشنایی عموم علاقمندان با آثار وزندگی حضرت امام خمینی ورویدادهای 15 خرداد وقیام خونین سال 42 شهر قم وتبین 

دوباره آرمانهای والای رهبری در استکبار ستیزی وحمایت از مظلومان جهان در محل کتابخانه عمومی شاهد از تاریخ 12 الی 18 خرداد جهت بازدید علاقمندان دایر گردید .                            

                   ب


کتابخانه عمومی شاهد شندآباد (آذربایجانشرقی)

کتابخانه عمومی شاهد شندآباد (آذربایجانشرقی)

Related image


با رفتن تو ترانه بی‏مفهوم است

منظومه عاشقانه بی‏مفهوم است

باید که چو ابر روز و شب گریه کنیم

لبخند در این زمانه بی‏مفهوم است

 

اس ام اس رحلت امام خمینی

 

بغض به سینه می رود پهنه به پهنه لب به لب

اشک زدیده می رود چشمه به چشمه، یم به یم

همچو هزار در غمت شاخه به شاخه، گل به گل

ناله زدل برآورم سینه به سینه، دم به دم

بر سر زلف عقده با حوصله شان می کشم

حلقه به حلقه مو به مو، طره به طره خم به خم

رحلت جانسوز امام خمینی(ره) تسلیت باد

کتابخانه عمومی شاهد شندآباد (آذربایجانشرقی)

فراخوان سومین دوره جایزه سپیدار منتشر شد

فراخوان سومین دوره جایزه محیط زیستی سپیدار ویژه کودکان و نوجوانان منتشر شد.

جایزه سپیدار دوساله شد و امسال هم این جایزه محیط‌زیستی همانند دوره‌های گذشته با تأکید بر فرهنگ‌سازی در زمینه محیط‌زیست برای کودکان و نوجوانان کمتر از ۱۷ سال به صورت فردی و گروهی، در قالب بخش‌های ادبی و غیر ادبی برگزار می‌شود.

کودکان و نوجوانان در بخش فردی، با ارسال شعر، داستان، گزارش از فعالیت محیط‌زیستی، معرفی یا خلاصه‌نویسی کتاب و در بخش گروهی با راهنمایی معلم مدرسه و یا مربیان کانون پرورش فکری می‌‌توانند در بخش‌های زیر شرکت کنند:

۱. گروه زیست‌محیطی تشکیل دهند و فعالیت محیط‌زیستی کنند.
۲. با دیگر همکلاسی‌ها نشریه محیط‌زیستی منتشر کنند.
۳. با مسئولان، معلم‌های مدرسه، محیط‌بانان یا افراد دیگر درباره محیط‌زیست مصاحبه کنند.
۴. می‌توانند داستان، شعر، نامه، گزارش یا هر مطلب محیط‌زیستی دیگر که بنویسند.
۵. از موضوع‌های محیط‌زیستی عکس و فیلم تهیه کنند.
در سومین دوره جایزه سپیدار به برگزیدگان در هر زمینه یک دستگاه تبلت و لوح افتخار اهدا می‌شود. همچنین به مدارس و مربیانی که دانش آموزان را برای  شرکت در جایزه سپیدار، تشویق، راهنمایی و آثارشان را گردآوری و ارسال کنند؛ جوایز ویژه ای اهدا می‌شود.

مهلت ارسال آثار تا ۱۵ مردادماه سال جاری تعیین شده است. کودکان و نوجوانان علاقه‌مند می‌توانند آثار خود را به نشانی تهران، خیابان مطهری، خیابان میرعماد، پلاک ۲۴، شرکت انتشارات فنی ایران، طبقه اول، دبیرخانه جایزه سپیدار یا پست الکترونیکی sepidar@entesharat.com ارسال کنند.

قابل ذکر است فراخوان سومین دوره جایزه سپیدار ویژه بزرگسالان نیز به زودی منتشر خواهد شد.

علاقه‌مندان برای اطلاع از جزییات بیشتر این جایزه به سایت www.sepidaresabz.com یا کتابخانه عمومی شاهد شندآباد مراجعه کنند همچنین شرکت‌کنندگان می‌توانند با شماره تماس ۸۸۵۰۵۰۵۵-۲۱ داخلی ۱۱۳۰۰ تماس بگیرند.

کتابخانه عمومی شاهد شندآباد (آذربایجانشرقی)

کتابخانه عمومی شاهد شندآباد (آذربایجانشرقی)

چهار کتاب جهت  طرح کتابخوان خرداد ماه 96 از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور برای معرفی اعضاء کتابخوان پیشنهاد گردید


کتابخانه عمومی شاهد شندآباد (آذربایجانشرقی)