کتابخانه عمومی شاهد شندآباد

وب سایت کتاب ودانش شندآباد shendilib.blog.ir

کتابخانه عمومی شاهد شندآباد

وب سایت کتاب ودانش شندآباد shendilib.blog.ir

کتابخانه عمومی شاهد شندآباد

این وب در بردارنده خدمات فرهنگی وارایه فعالیتهای کتابخانه عمومی شاهد را دراختیار علاقمندان قرارخواهد داد.با پیشنهادات خود ما را در شفاف تروبهتر شدن مطالب یاری فرمایید

پیام های کوتاه
طبقه بندی موضوعی
کلمات کلیدی


شاخصه مطالعه و سرانه عمومی آن در یک جامعه، در این روزگار تبدیل به یکی از معیارهای مهم در بررسی وضعیت عمومی آن جامعه تبدیل شده است. کشور ما در این باره مسیری نزولی را طی کرده است. اگر در دهه 60 شمسی با تیراژهای بالای 10 هزار عنوان روبرو بودیم؛ امروز با عدد 500 عنوان دلخوش هستیم و رغبتی به خرید کتاب از جانب مردم دیده نمی‌شود. 

از همین رو همواره در وضعیت قیاسی به سر می‌بریم که در فلان کشور وضعیت کتابخوانی خوب است و کشور خود را ملامت می‌کنیم. کمتر به دلایل علاقه‌مندی کشورهایی با سرانه مطالعه بالا مورد بررسی قرار گرفته است. برای مثال طراحی جلد کتاب یا کارهای گرافیکی کار شده در این حوزه کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

یکی از فعالیت‌های مهم برخی از کشورها در تبلیغ کتاب مبلمان شهری است که عنصر کتاب را در برابر دیدگان عموم قرار می‌دهد و کتاب و مطالعه مسأله‌ و موضوعی پیش چشم مخاطب برای فکر کردن می‌شود. طراحی‌های زیبا و درخور توجه در فضاهای عمومی و البته کتابخانه‌ای، به شکل محسوسی مخاطب را به سمت و سوی کتاب و دوستی با آن می‌برد. چند نمونه از مبلمان‌های شهری با هدف ترغیب مردم به کتابخوانی را در زیر می‌بینید:


کتابخانه عمومی شاهد شندآباد (آذربایجانشرقی)